Jste nositelem příjmení Kluiber?

Příjmení Kluiber se používalo také v podobě KLOIBER a KLUIBR, v 17. století GLUIBER, GLUBER, KLUYBER apod.
Nebo máte Kluibery v příbuzenstvu? Potom zde můžete objevit své předky a příbuzné.
Zajímáte se o propojení rodů ze Stašska na Šumavě v České republice? V rozrodu je nyní zakresleno propojení několika desítek rodů z této oblasti.

Zakladatelem zde prezentovaného rodu byl Jakub Kluiber 1670-CZ1736 z usedlosti Krousov č. 141 ( Krousov = Grosshoff, Großhof, Groszhof, Groussen, Krausow) u obce Nicov a všichni Kluiberové v České republice jsou jeho potomky nebo manželkami jeho potomků. Usedlost Krousov 141 Kluiberové obývali přes 200 let, usedlost dosud existuje a v současné době osada Krousov patří k obci Stachy, okres Prachatice.
Více potomků Jakuba Kluibera 1670-CZ1736 stále v okolí Stach žije.
Na počátku 20. století z Čech „do světa“ odešlo více Kluiberů. Dohledat se podařilo: Isidor Kluiber CZ1882-D1944, Joseph Kluiber CZ1880-USA1955 a jeho nevlastní bratr Rudolf Kluiber CZ1900-USA1981.
Po druhé světové válce potom bylo více rodin Kluiberů německé národnosti odsunuto do Německa.

Příjmení Kluiber vzniklo od starobavorského názvu pro „štípače dřeva“ nebo „štípače skály“ (kloben = štípat; der Kloben = špalek) a v knize Im Lande der Künischen Freibauern (nakladateství Verlag Morsag, Grafenau) se uvádí, že Kluiberové (= Kloiberové) na území Čech přišli z Německa, z bavorské strany Šumavy.

Údaje o předcích Jakuba Kluibera 1670-CZ1736 se zatím nepodařilo dohledat.
V knize České sklo od Františka Mareše z roku 1893 však existují záznamy o jihočeských sklářích podobného příjmení:

Na internetu jsou dohledatelné také genealogické informace o rodech Kluiberů v Maďarsku , v Belgii , v Nizozemsku a o Kluiberech z Traubingu u Mnichova v Německu na http://awt.ancestry.com .

Patříte k příbuzným z rodu Kluiberů nebo máte zajímavé informace o Kluiberech, jejich předcích, jmenovcích a potomcích? Podělte se prosím o ně s ostatními návštěvníky těchto stránek a zašlete je na adresu fkluiber@gmail.com . Materiály jsou postupně zpracovávány a nejaktuálnější provedení rozrodu je k dispozici v sekci ke stažení.

Rozrod propojuje:

Několik samostatných vzájemně nepropojených větví Kluiberů z Krousova je zveřejněno na http://rootsweb.com/> , včetně napojení na další rody, např. na rod Kadavy a Kmonicek.
Na http://genealogy.com je propojení rodu Kluiber s rodem Milner a Moore.
Rod Kluiberů z Krousova je také vícenásobně propojen s rodem Voldřichů, konkrétně s potomky Adama Voldřicha, nar. 1610 až 1615, z gruntu Horejšovského v Žírci u Zdíkova na Šumavě v České republice. Rodokmen Voldřichů však zatím není zveřejněn na internetu.

Základ rodokmenu vznikl v roce 1992.
Vytištěný rozrod má rozměr cca 90 x 250 cm a budete-li mít problémy s jeho vytištěním, mohu vám vytištění zajistit.
Pokud jste u těchto stránek strávili příjemné chvíle, potom splnily svůj účel.

František Kluiber CZ1951-CZ
1.9.2006